Szurkolók küldték Frissítve: 08.29. : Winter Classic

Winter Classic

Eszter  2010.01.13. 09:23

Beszámoló, videók, képek

Mivel véget ért a labdarúgó szezon őszi része, és hogy a holtidényben se unatkozzunk, ezért télen inkább jégkorongmeccsre járunk. Az esemény előtt 4 nappal már ott voltunk a lilák elleni kupameccsen, de az igazi megmérettetést az évek után végre a Kisstadionba rendezett Winter Classic jelentette!
Jegyünket már jó előre megrendeltük s számoltuk vissza a napokat.
Vasárnap reggel 9:30-kor HáZé-val találkoztam az FSZ előtt, átadtam a jegyét, és sok sikert kívántam, majd siettem, hogy még időben odaérjek az Öreg fiúk meccsére, 11 órára. Ami a nosztalgia-rangadó játékát illeti -udvariasan fogalmazva – nem az iramé volt a főszerep. A 2X15 perces találkozó ferencvárosi góllal kezdődött, az 5. perc végén Szergej Oreskin passzából Dragomir György volt eredményes. Több gólt nem sikerült ütnünk hiába a sok támadás, sőt a lilák még a félidő vége előtt, a 14. percben egyenlítettek Ancsin László révén. A második játékrészben is több lehetőségünk adódott amit nem sikerült gólra váltanunk. Nem úgymint a liláknak. A 20. percben Kovács Csaba volt eredményes, ezzel az Újpest – sajnos- 2-1-re nyerte a gálameccset.
Kikaptunk, de olyan nagyszerű sportembereket volt szerencsénk újból megcsodálni, mint pl. Mészöly, Bán, Hudák, Zsitva, Pindák; Horváth., Oreskin, Dragomir; Mayer, Hajdú.
13 órakor kezdetét vette a főmeccs! Sajnos nagyon sokan kint ragadtak, de sok FFC-hez köthető szurkoló bejutott: Davó, Zolika, Vieri, Berci, Kistánci, Deka, Ütyülü, Szamóca…ha vkit kihagytam bocsi.
A mérkőzés ötödik percében megszületett a meccs egyetlen újpesti találata. Egy kipattanót ütött a hálóba (áruló) Kiss Gábor. Szerencsére ez volt az első és utolsó lila gól a meccsen.
A Tábor viszont fantasztikus volt!  Vesztett állás ellenére is csak a mi hangunk hallatszott!
Üzentünk berkinek is. Berki takarodj! felírattal, és a képével amit a magasba emeltünk.
Az első és második harmad közötti szünetben Grease zenéjére megjelentek a Jégszínház (ha jól emlékszem) szereplői. Nekem személy szerint nem tetszettek a jégtáncosok „botladozásai’. Csak a jeget gányolták szét…
A második harmad nem szolgált góllal. Majd részünkről megkezdődött a hógolyó csata. Többen is eltalálták a lilákat, azok meg csak ott álltak, ahogy szoktak jó ha voltak 100-an, hangjuk meg nulla. Ha rázendítettek egy hajrá lilák- szánalomra mi egyből elkezdtük a M O C S K O S L I L Á K rigmust!
A második szünet már kecsegtetett némi érdekességgel: a szurkolóknak üres kapuba kellett betalálni. A Fradista fiúnak 3-ból kétszer sikerűlt betalálnia, a lilákat képviselő ganxzta- Tábortól ő is megkapta a magáét- kijött nagy arccal, és 3-ból nullát ütött. Gratulálunk! Egy másik lila majom meg 3-ból 1-t. Szóval ezt a csatát Mi nyertük meg!
A harmadik harmadban is folytatódott a nem feltétlenül látványos, de igen küzdelmes csata. A mieink, ha jól nem is játszottak, de küzdöttek, hajtottak és mentek előre.
Az idő vészesen fogyott. Többen elkönyveltük, hogy ennyi volt. Lilák dörzsölték a kezüket, hogy megnyerték a meccset. Már csak pár perc volt hátra a mérkőzésből…majd megdobbant a Fradi-szív: huszonkét másodperccel a rendes játékidő vége előtt kapusunk Budai Krisztián lekorcsolyázott a jégről, s hat az öt ellen rohamoztuk a lilák kapuját. 18 másodperccel (!) a befejezés előtt Ennaffati Omar a hálóba bombázta a korongot! GÓÓÓL!!! (1-1) Elszabadult a pokol! Fantasztikus ünneplés vette kezdetét, görögtüzek gyúltak, Mol Ligás reklám párnák landoltak a jégen. Felemelő érzés volt!
Jött az 5 perc hosszabbítás. Négy a négy ellen. Emberhátrányban kezdtük, de kibekkeltük. Sikerült megúszni kapott gól nélkül. 17 másodperc volt hátra, amikor Kim Kauttonen eldöntötte a találkozó sorsát. 2-1 Az ünneplés folytatódott, a hangulat leírhatatlan!
A lilák hazasomfordáltak, behúzták fülüket farkukat, míg mi a Ferencvárost éltettük!

Partnereink

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre